Nočná starostlivosť o pleť

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI DENNÝM a NOČNÝM KRÉMOM?

Denný krém by mal slúžiť hlavne na ochranu pleti pred vonkajšími vplyvmi ako je UV žiarenie, smog, prach, voľné radikály, poveternostné vplyvy ako studený vzduch, vietor, mráz. Mal by zabezpečiť okrem iného i dostatočnú hydratáciu a môžete si zvoliť aj denný krém s obsahom ochranného slnečného filtra.
Denné krémy sú ľahšej konzistencie pre rýchle vstrebávanie a nemastný efekt.

Nočný krém sa má postarať hlavne o regeneráciu, výživu, hydratáciu a komfort na pleti. Jeho konzistencia je hutnejšia pre pomalšie vstrebávanie, má koncentrovanejšie množstvo aktívnych látok a pleť ich vie počas spánku lepšie využiť. Kým vy oddychujete, nočný krém vám dodáva koktejl anti age, výživných a regeneračných zložiek. Nemal by obsahovať SPF filter, a práve naopak, prospešný je obsah kyselín AHA a BHA.

ČO POTREBUJE VAŠA PLEŤ VEČER?

Dôkladné odlíčenie! Pre každú pleť najkrajšia uspávanka 🙂 Nezabúdajte na to , aby ste si pleť zbytočne nezaťažovali a nezhoršovali jej stav. Dôkladne odlíčte oči špeciálnym odličovacím prípravkom na to určeným, potom použite odličovacie pleťové mlieko a následne pleťovú vodu. Niektoré ženy si radi ešte dočistia pleť čistiacimi krémami, penami alebo gélmi. Po dôkladnom vyčistení pokožky musia vaše vatové tampóniky ostať čisté a až vtedy prídu na rad nočné séra a krémy. Ošetrujte nie len tvár, ale i krk a dekolt. Vyberte si správne prípravky pre váš typ pleti a používajte iba jednu kozmetickú značku, vyhnete sa tak nežiaducim účinkom a zvýšite si efektnosť prípravkov tým, že sa budú pekne spolu dopĺňať.

Nočné prípravky by mali zabezpečiť dostatočnú výživu počas celej noci. Taktiež účinné látky, ktoré sú v nich obsiahnuté sa postarajú o rozžiarenú, omladenú a oddýchnutú pleť ráno po zobudení. Počas spánku je bunková obnova najrýchlejšia, prípravky spolupracujú s prirodzenými funkciami pleti a zosilňujú ich. Nočné produkty mávajú anti – ageingový efekt, vyhladzujú pleť a hlboko vyživujú. Veľa nočných prípravkov obsahuje AHA kyseliny, alebo kyselinu glykolovú či salicylovú, a preto ich nesmiete používať cez deň, pretože zvyšujú citlivosť na UV žiarenie.

KTORÉ SOTHYS PRODUKTY VÁM ODPORÚČAME PRE NOČNÚ STAROSTLIVOSŤ?

Noctuelle krém

Nočný krém ideálny pre unavenú pleť s jemnými až hlbokými vráskami. Hodí sa pre každý typ pleti okrem citlivej. Má omladzujúci efekt a to vďaka obsahu komplexu ovocných kyselín, ktoré obnovujú bunky, zjemňujú pleť a urobia jemnú exfoliáciu. Ďalšou účinnou látkou je Vitamín C, ktorý posilňuje metabolizmus buniek. O komfort a pružnosť pleti sa postará olej zo sladkých mandlí a karitové maslo.

Energizujúci nočný krém

Je vhodný pre každý typ pleti a vekovú kategóriu. Vďaka Sibírskemu ženšenu obsiahnutom v kréme, dodáva pleti energiu, zvyšuje jej odolnosť a chráni ju. Krémik počas noci okrem iného pleť i regeneruje, obnovuje bunky a eliminuje nahromadené toxíny a na tom sa podieľa štiepená kyselina glykolová a kvet zo Sofory. Pleť bude ráno viditeľne rozžiarená a odpočinutá. Krém má nemastnú textúru a krásnu sviežu vôňu.

Energy booster sérum

Sérum je doplňujúcim produktom rady so Sibírskym ženšenom v sarostlivosti o pleť. Pleť je po ňom viditeľne žiarivejšia a zjednotená. Sérum je ako zdroj prídavnej energie. Okrem toho, že chráni pleť, regeneruje, stimuluje a rozjasňuje, zvyšuje aj účinky ošetrení a taktiež krémov. Má ľahkú mliečno – gélovú textúru, sviežu vôňu a ľahúčko sa nanáša. Každým dňom po aplikácii tohto „sibírskeho zázraku“ bude vaša pleť pôsobiť mladistvejšie, žiarivejšie a vitálnejšie. Sérum sa hodí na všetky typy pleti a pre všetky vekové kategórie.

Elixír relipidant

Ultra výživný suchý olej, ktorý zabezpečí pokožke okamžitý komfort, spraví ju zamatovo jemnú, zjednotenú a hladkú. Hlavnými účinnými zložkami sú jojobový a ryžový olej pre obnovu hydro-lipidického filmu a komfort, ďalej výživný omega 3.6.9 komplex pre okamžitú výživu pleti a Alpha-bisabololy pre zjemnenie pokožky. Je vhodný na všetky typy so suchými miestami. Aplikácia suchého oleja je vhodnejšia večer, má dlhšie vstrebávanie. Olej sa dáva na vyčistenú pleť pod váš bežný nočný krém. Pokožka ráno bude pôsobiť mladšie, jemne a upokojene.

Intenzívne anti-ageing séra a hydratačné sérum Hydra 3Ha

Starostlivosť Sothys ponúka účinné séra s aktívnymi patentovanými zložkami na každý typ pleti. Tieto prípravky majú svoje aktívne látky formulované do malých molekúl a môžu tak preniknúť do hlbších vrstiev  pokožky. Pre pokročilú domácu starostlivosť je preto dobré zaradiť do používania aj intenzívne séra. Aplikujú sa na vyčistenú pleť pod bežný krém ráno i večer. Sérum na hĺbkový a rýchly efekt pomôže pleti vysporiadať sa s problémami. Či už budete chcieť riešiť vrásky, pružnosť, povädnutosť pleti, hydratáciu, alebo jej rozjasnenie, radi vám pomôžeme s výberom toho správneho séra na domácu starostlivosť.

Návrat hore