Časté otázky o epilácii

Ako sa pripraviť na laserovú epiláciu?

Neopaľujte sa (ani v soláriu) min. 4 týždne pred zákrokom, chĺpky musia byť tmavé, s dĺžkou pri zákroku max. 2-3 mm. Mesiac pred zákrokom si ich nedepilujte voskom, nevytrhávajte pinzetou.


Bolí to?

Vnímanie bolestivosti je individuálne, vďaka chladeniu CRYO Zimmer sa zákrok stáva veľmi prijateľným aj pre citlivejšie osoby, mohé klientky necítia žiadnu bolesť počas zákroku. Na intímne partie je možné hodinu pred zákrokom použiť znecitlivujúci krém Emla, v prípade potreby môžete užiť hodinu pred zákrokom osvedčený liek proti bolesti.


Ktorá časť je najbolestivejšia?

Väčšinou intímne partie sú najviac citlivé na bolestivosť, ale dá sa to zvládnuť v pohode s analgetikom alebo znecitlivujúcim krémom. A po zákroku už nie je žiadna bolesť, iba dokonale hladká pokožka. Je to akoby zaštipkanie pri dotyku veľmi vychladenej kocky ľadu, alebo uštipnutie gumičkou do vlasov.


Robí sa pri „brazilke“ naozaj všetko? Aj vo vnútri?

Naozaj všetko zhora nadol. Je to komfort na nezaplatenie.


Aká je starostlivosť po zákroku?

Pár hodín po zákroku môže byť pokožka začervenalá, dôležité je nenavštevovať aspoň 24h saunu. Pokožku netreba špeciálne ošetrovať, maximálne pri dlhšie trvajúcom začervenaní alebo suchosti pokožky aplikovať kalciovú mastičku alebo panthenol. V prípade slnečného počasia použiť na ošetrovanú plochu SPF50. Po zákroku treba počkať cca. 14 dní-28 dní, kým spálené chĺpky vypadajú z pokožky. U niekoho so silnejšími chĺpkami proces vypadávania môže byť dlhší, netreba preto panikáriť, že by bola epilácia neúčinná alebo nesprávne vykonaná.


Ako dlho vydrží efekt epilácie?

Jeden zákrok vydrží cca. 6-8 týždňov, je to individuálne, ale efekt je viditeľný už od prvého zákroku. Potom prichádzate na ďalší, čím viac zákrokov, tým je interval medzi nimi dlhší. Častokrát stačí časom už len jedno údržbové ošetrenie ročne.


Koľko je potrebných opakovaní laserovej epilácie?

Záleží od lokality na tele, od hormonálnej hladiny, farby chĺpkov, fototypu pokožky. Minimálne sú tie 3 zákroky, na tvári a na intímnych lokalitách to je zvyčajne viac zákrokov, ale efekt za to stojí. S naším medicinálnym laserom CANDELA dosiahnete pretrvávajúci efekt epilácie pri nižšom počte opakovaní, ako napríklad pri IPL alebo diódovom laseri. Vo finále tak šetríte svoje peniaze, a máte väčšiu spokojnosť s výsledkom ošetrenia.


Ako sa môžem spoľahnúť, že vo vašom kozmetickom salóne dosiahnem rovnaký efekt ako na dermatologickej klinike?

Veríme, že za nás hovoria naši spokojní klienti a klientky. Okrem profesionálneho výkonného lasera je naším pracovným štandardom, že laserovú epiláciu vykonáva personál so zdravotníckym vzdelaním (zdravotné sestry, lekárka), počas ošetrení odvádzame precíznu prácu, cieľom ktorej je vaša spokojnosť s výsledkom - aby ste odchádzali od nás s dokonale hladkým telom. Našou prioritou je spokojný klient, preto sme tu pre vás už viac ako 10 rokov, a stále rastieme aj vďaka odporúčaniam našich klientov. Veríme, že sa k nim zaradíte aj vy.


Chcem sa spýtať, či mi po jednom zákroku zmizne ochlpenie, ďakujem.

Pri jednom zákroku odstránime chĺpky, ktoré sú práve v aktívnej rastovej fáze, tieto laser dokáže spoľahlivo zlikvidovať. Je to cca. 20% z celkového množstva práve prítomných chĺpkov. Približne 6-8 týždňov trvá, kým chlpy opäť začnú dorastať, a to je čas, kedy prichádzate na druhý zákrok. Ak by ste teda chceli absolvovať len jeden zákrok, poskytne Vám to komfort hladkej pokožky približne na obdobie 2 - 3 mesiacov, trvalý efekt však dosahujeme len opakovanými zákrokmi.


V minulosti som vyskúšala laserovú epiláciu, ale efekt bol minimálny, priznám sa, že som si zakúpila kupón na zľavovom portáli. Kde mohla nastať chyba?

Často sa aj teraz stretávame s tým, že mnohé prevádzky prezentujú svoje epilačné prístroje ako epilačné lasery, pričom neuvádzajú ani ich značku a typ. Je možné, že ste absolvovala epiláciu ktorá mala s laserovou epiláciou výkonným laserom pramálo spoločné. Rozdiel je aj vo výkone samotných profesionálnych epilačných laserov. Prídite sa presvedčiť na vlastnej koži do salónu Laurentis. K dispozícii máte aj bezplatný bodový test účinnosti lasera.


Ako je to s epiláciou počas tehotenstva a dojčenia?

Neodporúčame laserovú epiláciu počas tehotenstva a dojčenia – pre možné riziko vzniku nežiadúcich pigmentácii a pre možný menej uspokojivý výsledok s epiláciou kvôli zmenenej hormonálnej hladine. Našim klientkam odporúčame začať s epiláciou cca. 2 mesiace po ukončení dojčenia. V prípade, ak máte zakúpené balíčky ošetrení a medzičasom budete tehotná a dojčiaca, ich platnosť vám predĺžime, stačí dať vedieť, aby sme to mali poznačené v našej databáze zakúpených balíkov. Ďakujeme.


Akú bikini oblasť potrebujete epilovať?

Často sa stretávame s otázkou, aký je rozdiel medzi lokalitami „ bikini normál – zúžené - brazília-intim.“ Páči sa vysvetlenie:

BIKINI NORMAL - oblasť zahŕňa epiláciu chĺpkov v okolí spodnej bielizne
BIKINI ZÚŽENÉ - okolie spodnej bielizne a celá predná časť ochlpenia (toľko, koľko si poviete, úplne všetko alebo s ponechanou časťou ochlpenia)
INTIM ZÓNA - epilácia ohanbia
BRAZÍLIA - najčastejší typ dámskej epilácie zahŕňa bikini zúžené a intim zónu v jednom zákroku


Máte ďalšie otázky? Pošlite nám ich emailom na laurentis@laurentis.sk, radi ich zodpovieme a uverejníme v tejto sekcii.


Je potrebná osobná konzultácia pred laserovou epiláciou?

Osobná konzultácia vo väčšine prípadov nie je potrebná, všetko dôležité s vami preberieme telefonicky alebo emailom, špecialistka na epiláciu vám takisto rada zodpovie na všetky otázky počas zákroku. Výnimočne sa stretávame s tým, že je potrebná aj osobná konzultácia, ak je nevyhnutná, máte ju u nás bezplatne.Návrat hore