Čo hovorí Lucia o laserovej epilácií?

“ Pre mňa je laserová epilácia jedna z najlepších investícií ,“ hovorí Lucia, ktorá inšpiruje na sociálnych sieťach.

Bloggerka Lucia Béresová inšpiruje na sociálnych sieťach vo svojich projektoch„Intolerancia bez zúfalstva“, Stravovací diár a Luckylicious.

O svojich skúsenostiach s laserovou epiláciou píše:

V dnešnej dobe je už akýmsi hygienickým štandardom odstraňovanie chĺpkov.Či už hovoríme o ženách alebo mužoch. No nie vždy je to jednoduché a dokáže to potrápiť. Aj zdravým ľuďom chĺpky zarastajú, majú podráždenú pokožku, vyrastajúce chĺpky pichajú a svrbia. No a čo potom človek, ktorý má aknóznu alebo podráždenú pokožku napr.zo stravy alebo atopici? Tiež tu mnohí majú hormonálne problémy a trápi vás nežiadúce ochlpenie na ešte menej akceptovaných miestach.

Nikdy som nezvládala peny na holenie. Neskutočne som sa z nich vyhadzovala.

Skúsila som teda rôzne epilátory, no chĺpky zarastali. Tie zapálené cibuľky boli desné. Vosk bol pre mňa garancia chrást, aj keď pôsobil krátko a robila ho odborníčka. Proste pokožka protestovala. Dlho som fungovala aspoň na žiletke s čistou vodou. Ale z toho ma telo svrbelo.. No nevadí, pre krásu a hladké telo ženy sa trpí. Pred cca 8-9 rokmi som pochopila, že to tak byť nemusí.

Začala som chodiť na sedenia laserovej epilácie. Postupne jednotlivé partie. Keďže som bola študentkou, tak som riešila aj finančnú stránku. A prešla som si viacerými salónmi v Bratislave. No nie vždy som mala dobré skúsenosti s prístupom, vysvetlením, následným ošetrením.

Veľa cestujem, a keďže laserová epilácia sa nesmie vykonávať na opálenej pokožke, aby vám nevznikli pigmentové škvrny, tak sa mi to trošku ponaťahovalo.

Nedávno som od kamarátky dostala odporúčanie na salón Laurentis v Bratislave.

A teda, veľmi milo ma prekvapili svojím prístupom a precíznou epiláciou. Ako v jedinom salóne mi u nich napríklad prekrývali znamienka!
Jednak cenovo majú veľmi výhodné balíčky v porovnaní s inými salónmi a klinikami. Po druhé dostala som odporúčanie.
A tak som dala zbohom jednej renomovanej klinike, kde som s výsledkom nebola spokojná.

Keďže ste asi viacerí túto epiláciu ešte neskúšali, popíšem Vám ako to prebieha:

3 dni pred epiláciou sa nesmiete holiť, aby chĺpky mali cca 2-3 mm. Vytrhávať chĺpky by ste nemali niekoľko týždňov vopred. Keď prídete na procedúru, dajú Vam podpísať informovaný súhlas, nasadíte si ochranné okuliare a pohodlne sa usadíte na lehátko. V Laurentise vykonávajú laserovú epiláciu najnovším prístrojom, čo je šetrnejšie aj k pokožke, aj účinnejšie.
Pokožka nesmie mať na sebe dezodorant, krémy, makeup a pod. Postupným prikladaním hlavice na pokožku vám prejdú celú partiu. Trčiace chĺpky to rovno zneškodní a odchádzate s hladkou pokožkou. Predtým Vám to však ošetria panthenolom alebo kalciovou masťou, keďže to trošku podráždi pokožku. Budete cítiť aj spáleninu chĺpkov, tak sa nezľaknite je to normálne. Do 24h – 36h sa pokožka ukľudní. Vedľajší efekt je, že laserové ošetrenie pomáha aj k ukľudneniu akneóznej pleti/ pokožky.

Laserová epilácia je jemne bolestivá na citlivejších partiách (akoby vám občas niekto vyšlbol chĺpok)… ale nič,čo by sa nedalo vydržať. V najbližších dňoch vám ľahko povypadávajú chĺpky, korienky. Môžete tomu pomôcť peelingom. Cca po 6 týždňoch povyrastajú nanovo. Mnohé však už nenarastú. V období 6-8 týždňov od epilácie je potrebné si dohodnúť ďalšie sedenie. Aby to bolo čo najefektívnejšie. Po každom sedení vyrastie oveľa menej chĺpkov a cca po 5 sedeniach už máte trvalo hladkú pokožku. To, po koľkých sedeniach, je individuálne.

Je to síce téma intímna, ale účelom týchto blogov je prinášať vám aj rôzne tipy, odporúčania a nové informácie.

Pre mňa je laserová epilácia jedna z najlepších investícií, pretože ten pokoj s holením, kľudná nepodráždená pokožka, nemusieť sa hanbiť atď…to jednoducho stojí za každú mincu.

Luciin blog nájdete tejto adrese.

Inšpirovala Vás Lucia na starostlivosť o telo s laserovou epiláciou? Máte viac otázok? Kontaktujte nás na laurentis@laurentis.sk alebo telefonicky na 0915 400 100, radi vás vypočujeme, poradíme a privítame Vás osobne u nás. Tešíme sa na Vás 🙂

Návrat hore