Citlivá pleť a nové upokojujúce profesionálne ošetrenie s termálnou vodou zo SPA.

Citlivej pleti treba venovať veľkú pozornosť. Neustále pribúda ľudí, ktorí deklarujú citlivosť pokožky. 

 

Je to spôsobené narušením ochrannej funkcie pokožky, jej vrchnej časti stratum corneum, ktorá predstavuje ochranu pred stratou fyziologických kvapalín a pred vonkajšími škodlivými vplyvmi.  Množstvo rušivých vplyvov na túto bariéru stále pribúda, a tak je pokožka viac vystavená poškodeniu.

Reakcia pokožky nám odpovedá na okolité podnety a dáva signál, ak dochádza k narušeniu jej správnej funkcie.  Precitlivelosť pokožky sa môže prejaviť začervenaním, palením, svrbením, opuchom, vyrážkami, nadmerným vysušením a šupinatením atď. Je preto veľmi dôležité, aby sa tieto rušivé elementy spôsobujúce podráždenie odstránili čo najskôr

Pokročilý výskum laboratórií Sothys definuje citlivú pleť a mechanizmy, ktoré ju spúšťajú. Rozlišujeme dva typy citlivej pleti:

 

1.     Citlivá s genetickými predispozíciami: je pleť, ktorá je citlivá a reaktívna už od narodenia. Neznesie väčšinu produktov. Ďalej sem patrí aj biologické stárnutie – vekom sa znižuje obrany schopnosť pokožky.
2.     Pleť dočasne precitlivelá, kedy na ňu  vplýva viac faktorov. Sú nimi napríklad strava, hormonálne zmeny, klimatické vplyvy (teplo,chlad, slnečné žiarenie), používanie nevhodných kozmetických prípravkov, psychologické faktory (stres), chemikálie, lieky, znečistené životné prostredie…

 

Ochranná funkcia pleti – na povrchu pleti sa nachádza ochranný plášť, ktorý zabraňuje prenikaniu nežiadúcich vonkajších alebo vnútorných faktorov. Nežiadúca reakcia nastáva vtedy, ak dochádza k strate vody v pokožke a rapídne sa zníži jej hydratácia. Bariérna funkcia sa oslabí a pokožka sa stane priepustnejšia pre vonkajšie iritujúce a zaťažujúce látky. Imunita buniek sa oslabuje dochádza k zápalovým procesom.

 

Odpoveďou Sothysna oba typy citlivej pleti sú nové prípravky a upokojujúce profesionálne ošetrenie so SPATM Termálnou vodou.

Tieto nové prípravky kladú dôraz na to, aby mali vynikajúci a dlhodobý hydratačný účinok, ďalej ochranný účinok upokojujúcu schopnosť.

Produkty sú bez farbív, parfumácií, sú hypoalergénne, majú Ph 5, príjemnú textúru a majú špeciálne obaly, umožňujúce použiť znížený obsah konzervačných látok.

  

Účinok SPATM Termálnej vody: ,,Voda je život.“

 

Medzi 350 a 400 metrami nadmorskej výšky, sa v srdci Belgicka nachádza chránený región Ardena, ktorej Termálna voda sa využíva už od 16. storočia. Je uznávaná nie iba návštevníkmi v kúpeľoch, ale používa sa aj v nemocniciach a kozmetických prípravkoch. Je vhodná nie len na pitie, ale prospieva aj pleti.

Pomáha upokojiť citlivú pleť, navracia jej rovnováhu , regeneruje a obnovuje prah jej tolerancie. 

 

Obsahuje nízke množstvo minerálnych látok a má Ph podobné pokožke.

SpaTM Termálna voda Marie Henriette je aktívna voda, ktorej vyvážené vlastnosti sú vedecky dokázané.

ODPORÚČANIA pre nositeľky citlivej pleti

 

Klientky, ktoré majú veľmi citlivú pleť sa musia o ňu starať s väčšou opatrnosťou a mali by používať iba prípravky, ktoré sú jemné a šetrné k tejto pleti. Veľa krát je ťažké nájsť konkrétnu príčinu, ktorá spúšťa ťažkosti s pleťou. Dôležité je vyhnúť sa možným agresorom a preventívne si chrániť pleť, aby nedošlo k oslabeniu kožnej bariéry. Základom je používať kvalitnú kozmetiku vhodnú pre Váš typ pleti. Ak si neviete dať rady, poraďte sa so svojou kozmetičkou a vyskúšajte si produkty formou vzoriek na doma. Pokožku hlavne neodmasťujte, ale hydratujte. Vyhýbajte sa nadmernému opaľovaniu, opatrní buďte aj pri konzumácii potravín, ktoré môžu byť alergénne (citrusy, koreniny, orechy…). 

 

Ak máte citlivú pleť, kupujte si hypoalergénne prípravky a dodržujte hygienické zásady:

– prípravky uchovávajte na chladnejšom a suchom mieste

– krémy z téglikov naberajte pomocou špachtličky, alebo uprednostnite výrobky v obaloch s pumpičkou či v tube

– o svoju vlastnú kozmetiku sa nedeľte a radšej neexperimentujte

– taktiež si starostlivo vyberajte aj dekoratívnu kozmetiku s nižším obsahom pigmentov a konzervačných látok

– dodržujte pokyny výrobcov

– používajte len čerstvé výrobky, kontrolujte si dátum spotreby

– ak máte podozrenie na alergiu na kozmetické výrobky navštívte kožného lekára, a pred kozmetickým ošetrením na tieto skutočnosti upozornite vašu kozmetičku – v dobrom salóne by sa Vás vždy mali opýtať na alergie a kožné ochorenia

Návrat hore