Udržte si prirodzený pôvab aj vďaka dobrej domácej starostlivosti o pleť

Kozmetika nás sprevádza už od narodenia, pri vôni detských telových mliek a olejčekov sa nám vybavujú spomienky na detstvo, spomínate si?

Od detských olejčekov sme prešli cez „junior“ kozmetiku na pubertálnu pleť cez prvé pokusy a omyly z lekární a drogérií,

hľadanie toho správneho typu produktov niekedy nemá konca. A často nás to hľadanie baví 🙂 Snaha mať zdravú pokožku a vyzerať dobre nielen dnes alebo o mesiac, ale aj o niekoľko rokov je prirodzené. Naša osobná príťažlivosť a pôvab, ku ktorému patrí aj pestovaná pleť, nám dodávajú sebavedomie a príjemné pocity pri pohľade do zrkadla.

Pri výbere kozmetických produktov na doma sa môžete poradiť s kozmetičkou. Vedieť presne diagnostikovať vašu pleť a dokonale poznať produkty, s ktorými vás ošetruje – to je vizitka dobrej kozmetičky.

Prevencia je vždy lepšia ako riešenie následkov z nevhodného ošetrovania pleti.

Každodenná starostlivosť o pleť nám pomôže udržiavať prirodzený pôvab, zdravie, a sviežosť. Nech sa čistiace rituály pleti stanú prirodzenou súčasťou starostlivosti o seba, odmieňajme sa, dámy! 🙂

Povrch pokožky prichádza neustále do priameho styku s okolím.

Okrem potu, mazu a zvyškov kozmetických produktov sa na nej nachádza aj veľa mikroorganizmov. Samočistiaca schopnosť pokožky nestačí. Preto siahame po kozmetických produktoch na domáce ošetrenie. Udržia našu pleť zdravú, čistú a peknú.

Mydlo a voda nestačia…

Kozmetické produkty sa používajú ráno a večer na povrchové čistenie pleti. Odstraňujú nečistoty, ktoré sa na nej hromadia počas dňa, maz, pot, prach a make up. Následne pripravia pleť na ďalšie ošetrenie, aby sa prípravky lepšie absorbovali do pleti a mohli správne účinkovať.

Používanie pleťového mlieka a tonizačnej pleťovej vody je základom každej kozmetickej výbavy na čistenie pokožky. Dôležité je, správne si vybrať produkt na Váš typ pleti. Prípravky nesmú obsahovať alkohol, aby zbytočne nevysušovali pleť a nenarušili jej prirodzený hydrolipidický ochranný film. Už pri odličovaní si pleť ošetrujete a dokonale čistíte. Vďaka dôkladnému a správnemu čisteniu sa kvalita pleti zlepší a účinok prípravkov sa zvýši.

Dôležité!!!

Pleťové čistiace mlieko očistí Vašu pleť od make upu, rozpustí nečistoty rozpustné v tukoch (maz) a zároveň otvára póry. Pleťová voda Vám eliminuje zvyšky pleťového mlieka a dočistí pleť do hĺbky pórov. Rozpúšťa nečistoty rozpustné vo vode (pot). Tieto prípravky zároveň pleť osviežia, dodajú jej účinné látky, nenarúšajú jej prirodzený ochranný film a pripravia ju na ďalšie ošetrenie. 

Nezabudnite použiť pleťové mlieko a vodu ráno aj večer! 

Prehľad čistiacich produktov na pleť podľa typu pleti:

1. Rada VITALITÉ pre normálnu až zmiešanú pleť

Tonizujúci extrakt z grepu so sviežou citrusovou vôňou, ktorú klietky milujú. Naobľúbenejšia rada na čistenie pleti u našich klientiek, jej veľkou prednosťou je univerzálnosť, v zime ju ocení aj mastná a problematická pleť, celoročne osvieži normálnu a zmiešanú pleť,

Ako na použitie? Platí samozrejme pre všetky čistiace duá pleť. mliek a vôd:

Pleťové mlieko aplikujte prstami na tvár a krk a zapracujte krúživými pohybmi, odstráňte navlhčenými vatovými tampónmi, prípadne opláchnite vodou. Následne použite pleťovú vodu, ktorú nanesiete priamo na vatové tampóny. Pleť čistíte dovtedy, pokiaľ nie sú tampóny čisté.

 

2. Rada COMFORT pre upokojenie citlivej a suchej pleti

Aktívna účinná látka: povzbudzujúci extrakt z bavlny.

Pleťové mlieko a voda z tejto rady sú maximálne jemné, hypoalergénne a majú mliečno – krémovú textúru. Vôňa je delikátna kvetinová, púdrová.

 

3. Rada CLARTÉ pre zjednotenie pleti s krehkými kapilármi.

Aktívna účinná látka: tonizujúci extrakt z lieskového orecha.

Jemná starostlivosť pre jemnú pleť s krehkými kapilármi a začervenaním.

Prečítajte si recenziu bloggerky Moniky, ktorá pre nás testovala

čistiace duo Clarity:

http://www.monicainessence.com/2013/08/pletove-mlieko-pletova-voda-pre.html

 

4. Rada PURETÉ pre prečistenie mastnej pleti

Aktívna účinná látka: čistiaci extrakt z kosatca

Textúra pleťového mlieka je veľmi ľahká a pleťová voda má vynikajúce dvojfázové zloženie s obsahom kaolínového prášku, ktorý absorbuje maz z pleti a zanecháva ju matnú. Oba prípravky sťahujú póry a zabraňujú nadmernej produkcii mazových žliaz, a pritom NEobsahujú alkohol.

Pozrite si video od bloggerky Suzi, ktorá pre nás recenzovala odličovacie duo Purity:

https://www.youtube.com/watch?v=l-Vl3-CA9Gs&list=PL13101A078213632A

 

Máme za sebou krátky prehľad čistiacich pleťových mliek a vôd,

nabudúce o maskách, pílingoch a špeciálnych produktoch Sothys na hlbšie čistenie pleti v domácom prostredí.