SOTHYS Daily Cleaning: Duo Purity

Dnes vám predstavím tieto dva produkty kozmetiky SOTHYS. Jedná sa o dva produkty zo základnej prípravnej starostlivosti, ktoré tvoriaDUO a sú určené na denné čistenie. Slúžia na odstránenie povrchových nečistôt z pokožky, ktoré sa na nej nahromadia počas celého dňa. 

Svoje duo si môžete vybrať zo štyroch druhov: 

Vitalita – pre normálnu až zmiešanú pleť

Čistota – prečistenie mastnej pleti

Komfort – upokojenie citlivej pleti

Rozjasnenie – zjednotenie pleti s krehkými kapilármi

Ja som si najprv na vyskúšanie vybrala duo Čistota (Purity). Aktívnou účinnou látkou tohto dua je čistiaci extrakt z kosatca. Ako je napísané o pár riadkov vyššie, je určené na prečistenie mastnej pleti.

Najprv napíšem o čistiacom mlieku. To viete, ja a čistiace mlieka :-)… Ale toto je fajn v tom, že sa len nezotrie, ale sa oplachuje vodou (aj keď nemusí). Objem má 200 ml, dávkuje sa pumpičkou a je bielej farby. Je ľahké a nie je hutné. Pumpička sa dá otáčať, takže ju môžete „zablokovať“, aby sa napr. pri cestovaní nestláčala. Mne na moju malú tvár postačí stlačiť ju 3x, v prípade make-up vytláčam raz toľko. Mlieko bolo zabalené v krabičke a na pumpičke malo ochrannú fóliu. Samotné biele balenie s hrdlom zlatej farby na mňa pôsobí luxusne. Doba spotreby je 12 mesiacov, orientačná cena je 25 eur a zakúpiť sa dá v salónoch pracujúcich s touto značkou. Aktuálne ceny a akcie nájdete tu

Mlieko sa aplikuje na tvár a krk, krúživými pohybmi sa zapracuje. Odstraňuje sa vatovými tampónmi alebo vodou. Po použití mi zostal na tvári hebký pocit. Pleť som nemala po použití vysušenú.

Čo sa týka zloženia, čistiace mlieko je bez obsahu parabénov a ďalej tu nájdete už vyššie spomínaný výťažok z kosatca (rastlinné mlieko). Pleťové mlieko je parfumované, celkovo by som jeho vôňu popísala ako čistú, sviežu, kvetinovú. Meno čistota sa k tomuto duu určite hodí :-).

Druhou zložkou tohto dua je táto dvojzložková pleťová voda mentolovej farby. Na spodu je usadený biely kaolínový prášok. Pred použitím ju treba pretrepať, aby sa obe skupenstvá premiešali a tak vznikne finálna púdrová textúra voda. Objem vody je rovnako ako pri mlieku 200 ml. Doba spotreby je 9 mesiacov, cena orientačne tiež 25 eur.

Nanáša sa vatovým tampónom na tvár a na krk a osuší sa. Po použití chvíľu zanechá lepkavý pocit, ktorý o pár minút zmizne a spätne sa hneď nezamastí. Pokožka ostane hebká.

Rovnako ako mlieko je bez parabénov, obsahuje výťažok z kosatca (voda v rastlinách), plus kaolín, ktorý má na starosti hĺbkové čistenie. Vôňa je rovnaká ako pri mlieku.

Keď už som mala pripravenú recenziu, ešte mi napadlo pridať aj výsledok čistenia, takže ma to trocha zdržalo. Otestovala som ho v štyroch prípadoch:

– čistenie ráno, tzn. žiadny make-up (oplachovanie vodou)

– čistenie po použití korektora a vykresleného obočia (oplachovanie vodou)

– čistenie po kompletnom make-upe (oplachovanie vodou)

– čistenie po kompletnom make-upe (bez oplachovania)

Ako je vidno z obrázka, pri čistení bez vody, je toho spotrebovaného dosť, takže v mojom prípade si zvolím aj to oplachovanie vodou.

Počas používania sa nevyskytli žiadne komplikácie, pleť sa mi nezhoršila, ani nereagovala podráždením. Na tvári zostal len svieži a voňavý pocit.

Na záver ukážka v 3D 🙂
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=l-Vl3-CA9Gs

Za spoluprácu ďakujeme Beauty by Suzi
http://www.beautybysuzi.blogspot.sk/