Hĺbkové čistenie pleti a’la Laurentis

Snáď každý človek sa aspoň raz v živote stretne s vyrážkami na pleti, zanesenými pórmi alebo akné. Či už je to v pubertálnom období alebo v dospelosti vplyvom hormonálnych výkyvov či stravovacími návykmi, každý chce mať pleť čistú a peknú. 

Najžiadanejšie procedúry v našom salóne sú práve tie, kde sa hĺbkovo čistí pleť, poprípade sa čistenie zaraďuje k iným salónnym ošetreniam ako doplnková služba. Čo sa týka frekvencie opakovania, v prípade jemnej suchej pleti, ktorá je už na pohľad bez viditeľných pórov, stačí hĺbkové čistenie pridať k hydratačným masážnym kúram raz za 2-3 mesiace. Najčastejšie však klientky potrebujú hĺbkovo prečistiť pleť pri pravidelných návštevách salónu cca. raz za 4 týždne. 

Určite nám dáte za pravdu, že poznáme aj oveľa príjemnejšie kozmetické radovánky, preto sa snažíme s pleťou narábať čo najšetrnejšie ako je to len možné. Maximálne vychádzame v ústrety požiadavkám klientiek a vopred sa dohodneme o vhodnom spôsobe čistenia pleti. 

Pri akomkoľvek ošetrení je základom dobre odlíčená pleť. Potom na rad príde píling a následne otvorenie a zmäkčenie pórov. Najvhodnejšie je použiť naparovací prístroj. Po naparení, hoci len na krátku chvíľu, je pleť perfektne pripravená na odborný zásah vašej kozmetičky. Čím je pleť lepšie naparená a póry otvorené, tým je celé čistenie menej nepríjemné. 

Naparovaniu je potrebné vynechať pri veľmi citlivej a kuperóznej pleti so sklonom k praskaniu cievok. 

V salóne Laurentis používame na hĺbkové čistenie ultrazvukový prístroj SKIN SCRUBBER. Je to kovová špachtľa, vďaka ktorej skvele vyčistíme pleť pomocou ultrazvukových vĺn, vody a jemného tlaku na pokožku.

Scrubber pleť nielen vyčistí od prebytočného mazu, ale aj dokonale vyhladí a zbaví odumretých buniek. Naše klientky sú nadšené zo svojej novej hladučkej pleti, a my sme nadšené, keď ste spokojné, a s úsmevom na tvári si užívate svoju čistú krásnu pleť 🙂

Čistenie scrubberom je oveľa príjemnejšie ako klasické ručné čistenie. Avšak nie je dovolené pre tehotné ženy, ľudí, ktorí majú kardiostimulátor, ekzémy, epilepsiu alebo hnisavé akné.

Pri mastnej pleti, ktorá má sklon k zápalom alebo podkožným uhríkom, odporúčame aj ručné hĺbkové dočistenie.

 

Občas je nevyhnutné použiť sterilnú jednorazovú ihlu na podkožné zápaly alebo mílie. Samozrejme, len po predchádzajúcej dohode s klientkou.

Určite vám NEODPORÚČAME, aby si neodborne zasahovali do pleti doma. Klientky následne chodia do salónu už s jazvičkami po nešetrných domácich „anti-akné operáciách“ pred zrkadlom. 

 

Po vyčistení sa pleť pretonizuje pleťovou vodou, dočisťuje sa hĺbkovo čistiacim krémom, a následne sa pokračuje podľa typu ošetrenia, ktoré sme spolu pre vás vybrali. 

Po týchto hĺbkovo – čistiacich procedúrach sa výrazne reguluje nadmerná mazotvorba, preliečia sa zápaly, a vďaka čistým pórom môže pleť lepšie príjímať účinné látky z ďalších prípravkov. Pokožka je vyhladená, zjednotená a ozdravená a viditeľne zlepšená. 

 

V salóne Laurentis ponúkame rôzne typy čistiacich ošetrení, prispôsobených potrebám pleti našich klientiek: 

 

1. Ošetrenie Basic s hĺbkovým čistením 

Je vhodné pre všetky typy pleti i vekové kategórie a je šité na mieru klientkinej pleti. Po diagnostike má naša terapeutka voľnú ruku pri výbere tých najvhodnejších prípravkov pre vašu pleť, doslova pre každý centimeter pleti. To, čo je potrebné pre T-zónu, nemusí byť komfortné pre líca či krk a dekolt. Pleť dôkladne odličujeme pleťovým mliekom, vodou, pílingujeme, ak treba aj naparujeme, potom príde na rad samotné čistenie skin scrubberom alebo ručné čistenie, prečisťujeme hĺbkovo čistiacim krémom, aplikujeme ampulku alebo výživný elixír pomocou ultrazvuku, ozdravujeme maskou, a na záver vám doprajeme sérum, krém a základný make up.

Ošetrenie sa dá absolvovať počas celého roka a to 1x do mesiaca, pri veľmi mastiacej sa pleti aj 2x za mesiac. Toto základné ošetrenie odporúčame taktiež absolvovať na úvod pri prvej návšteve nášho salónu, a výborným doplnkom je k nemu aj masáž tváre a dekoltu, alebo mikromasáž očného okolia. 

 

2. Obnovujúci píling – Resurfacing peeling: 

 Absolútna hĺbková obnova pleti!

Ošetrenie je vhodné na každý typ pleti okrem citlivej a kuperóznej. Neodporúčame ho absolvovať v letnom období pri vysokej intenzite slnka, alebo pred plánovanou dovolenkou. Toto ošetrenie je na báze čistej 20% kyseliny glykolovej a kyseliny salicylovej (1,3%). Vďaka účinným látkam v prípravkoch sa pleť detoxikuje, okysličuje, stimuluje sa prirodzená obnova buniek, pleť sa krásne

vyčistí, zjemní, rozžiari a zjednotí. Preto je ošetrenie vhodné najmä v zimných mesiacoch, keď pleti chýba vitalita a jas. Po absolvovaní tejto intenzívnej kúry sa kvalita pleti jednoznačne zlepší a reštartuje sa jej obnova. Ošetrenie zahŕňa odlíčenie pleti, detoxikačný píling, aplikáciu obnovujúceho prípravku na báze kyselín, naparovanie, hĺbkové čistenie skin scrubberom alebo ručne, 5 minútovú masáž upokojujúcim balzamom, okysličujúcu masku, sérum a krém podľa typu pleti. Obnovujúci píling je skvelý spôsob, ako znásobiť účinnosť ďalších kozmetických ošetrení a domácej starostlivosti. 

 

3. Korekčná kúra na mastnú a problematickú pleť: 

Ide o korekciu nedokonalostí pleti akými sú skutočne veľká tvorba mazu a nehojace sa dlhotrvajúce zápaly, rozšírené póry a zhrubnutá pleť. Ak vás trápia podobné problémy s pleťou, korekčná kúra je pre vás ako stvorená.

Korekčnú kúru môžete absolvovať aj v lete. Ošetrenie zahŕňa odlíčenie pleti, emugáciu nečistôt hĺbkovo čistiacim krémom pod naparovačom, aplikáciu dvojfázového roztoku s obsahom kyseliny salicylovej a glykolovej a kaolínového prášku, ďalej hĺbkové čistenie pleti skin scrubberom alebo ručne, aplikáciu čistiaceho séra, chladivú čistiacu masku, potom upokojujúcu hydratačnú masku a na záver normalizačný krém s výťažkami z mnohých liečivých rastlín. Toto ošetrenie je vhodné pre naozaj hraničný stav pleti, je preto dôležité, aby ste sa s kozmetičkou poradili, ktoré z týchto troch čistiacich ošetrení je práve teraz vhodný pre vás a vašu pleť. 

Každé ošetrenie je, či už čistiace alebo iné špecifické ošetrenie, je v salóne Laurentis vykonávané doslova z vášne a pre kozmetiku a s láskou, s cieľom urobiť pre vás dve hodinky počas procedúry naozaj výnimočným zážitkom a chvíľou len a len pre vás. Kozmetické ošetrenia, áno aj takéto čistiace, a na prvý pohľad možno nie lákavé, sú v Laurentis rituálmi so zmyslovým zážitkom, oddychom a relaxom. Tešíme sa na každú z vás, rady vás o tom presvedčíme 🙂